Telsim ile Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği’nin (FODER) çocuklara yönelik düzenlediği “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Yaşam” fotoğraf yarışmasında sergileme hakkı kazanan tüm çocuklara FODER tarafından armağan edilen ücretsiz temel fotoğrafçılık eğitimi kursları sona erdi.

Kursta, fotoğraf sanatına ilgi duyan çocuklar fotoğraf eğitimi konusunda Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, Asbaşkanımız Tevfik Ulual, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Altay Sayıl, Ramadan Gümüşok ve Üyemiz Korman Kocaismail tarafından bilgilendirildi ve güzel bir eğitim olanağı sağlandı.

19 Eylül – 17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen kursun son haftasında, kurslara katılan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği kurs kapsamında fotoğrafçılığın temel unsurları hakkında yoğunlaştırılmış bir eğitim verilirken, Lefkoşa Büyükhan’da kompozisyon ve çekim teknikleri uygulaması da yapıldı. Kurs kapsamında ayrıca  Fotoğraf Müzesi’ne de gezi düzenlenerek, çocukların eski fotoğraf makinelerini incelemesine olanak sağlandı

Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit, ücretsiz fotoğrafçılık eğitimlerinin verimli geçtiğine dikkati çekerek, öğrenmeye istekli ve yetenekli çocuklarla keyifli vakit geçirdiklerini belirtti. FODER’in fotoğraf sanatıyla ilgilenen çocukları eğitmek için katkı koymaya  devam edeceğini belirten Gökyiğit, geleceğin fotoğraf sanatçılarının kursa katılarak  önemli bir adım attıklarına dikkati çekti. Gökyiğit, kursa katılan tüm çocuklara teşekkür ederek, ileriki hayatlarında başarılar diledi.

Telsim ile FODER’in düzenlediği “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Yaşam” fotoğraf yarışmasında sergileme hakkı kazanan tüm çocuklar, FODER tarafından kendilerine armağan edilen ücretsiz eğitimden dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, kursu düzenleyen FODER’e teşekkürlerini iletti.