Kendisini “yaşamda diş hekimi, kalpte fotoğrafçı” olarak tanımlayan Marios Taramides, 13 Kasım 2015 Cuma akşamı FODER Üyeleri ile biraraya geldi. Fotoğraf tutkusu nedeniyle, bugüne kadar 87 ülkeyi ziyaret eden Taramides, Güney Lefkoşa’da yaşıyor ve ilerki yıllarda daha birçok ülkeyi ziyaret etmeyi hedefliyor.

2006 yılında New York Fotoğraf Enstitüsü’nde fotoğrafçılık öğrenimi gören Taramides, 2013 yılında AFIAP ünvanını aldı. Kıbrıs ve Yunanistan’da birçok dergide fotoğrafları yayınlanan sanatçı, 3 de fotoğraf sergisi açtı.

Cyprus Photographic Society ve Photographic Society of America üyesi olan Taramides, güncel olarak “The Known Unknown – Bilinen Bilinmeyen” projesi üzerinde çalışmaktadır. Kendi alanında başarıyı yakalamış birçok kişiyi (müzisyen, fotoğrafçı, şair, aktör, doctor, şef) fotoğraflayan sanatçı, çalışmalarının daha bir süre devam edeceği bilgisini paylaştı.

Sokak fotoğrafçılığı, seyahat ve portre fotoğraflarını paylaştığı sunumu, geceye katılan FODER Üyeleri tarafından çok beğenilen sanatçı, sunum sonrası gerçekleşen sohbette, Üyelerimizin sorularını yanıtladı.