Dernek  Başkanımız  Mehmet Gökyiğit’in 23 Kasım 2015 tarihinde Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan 10x10 isimli kişisel fotoğraf sergisi, sanatseverler tarafından çok beğenildi ve sadece açılış akşamı değil, serginin kapandığı 28 Kasım 2015 tarihine kadar birçok kişi tarafından ziyaret edildi.

Sanatseverlerin oldukça büyük ilgi gösterdiği açılış gecesinde, yabancı konukların da olması dikkat çekti.

Sergi açılışını Meral Akıncı’nın yaptığı etkinlik, Limasol Türk Kooperatif Bankası katkılarıyla gerçekleştirildi.  Mehmet Gökyiğit’in 100 fotoğraftan oluşan sergisinde,10 farklı kategoriden 10’ar fotoğrafı yer aldı. FODER’deki onuncu yılını da simgeleyen ve bu nedenle sergi açılışını 2015 yılında gerçekleştirmek için büyük çaba sarfeden Gökyiğit, rüyasını gerçekleştirmesinde en büyük katkıyı sağlayan Limasol Türk Kooperatif Bankası’na müteşekkir olduğunu belirtti.

Gökyiğit’in fotoğraf alanındaki çeşitliliğine vurgu yapmak ve sergisini izlemeye gelen herkese farklı tatlar sunmak adına sergisinde yer verdiği kategoriler sırası ile; doğa, manzara, uzun pozlama, Kuzey Kıbrıs, seyahat, yaşam, portre, foto öykü, yurtiçi ödüllü fotoğraflar ve yurtdışı ödüllü fotoğraflarından oluştu. 

100 fotoğraf ile kişisel sergi açmanın kolay olmadığını, ama gelen yorumların kendisini onore ettiğini ve sergisinin beğenilmiş olmasından dolayı çok sevinçli olduğunu belirten Gökyiğit, 2016 yılında sergisini farklı ilçelerde, Güney Kıbrıs’ta ve gerekli katkıyı bulması halinde yurtdışında da açmayı planladığını belirtti