Limasol Sigorta ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu ortaklığında gerçekleşen Yollarda rakip değil, ortağız trafik konulu fotoğraf sergisi  sanatseverler ile buluştu.

Ülkemizdeki trafik bilincini ve farkındalığı artırmak amacı ile trafik haftasında düzenlenen fotoğraf yarışması geçtiğimiz aylarda Limasol Bankası’nda düzenlenen ödül töreninde jüri üyeleri tarafından taktim edilmişti. Yarışmada dereceye giren ve sergilenme hakkı kazanan fotoğraflar ise 7 Aralık 2015 Pazartesi akşamı İsmet Vehit Güney Sergi salonunda açılan fotoğraf sergisi ile sanatseverler ile buluşturuldu.

Limasol Sigorta ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler açılışta yaptığı konuşmada; trafik kazalarının tüm ülkelerin mücadele ettiği en önemli sorunlardan biri olduğunu söyledi. Tek başına polisiye tedbirlerle kazaların önüne geçilemeyeceğini aktaran Kemaler; toplumun tüm kesiminin çabasıyla kazaların aza indirilebileceğini belirtirken, bu projenin trafikte dikkatli sürüşe ve yolları ortak kullanan tüm canlılara saygı duyulması konusuna dikkat çekmek için düzenlendiğinin altını çizdi. Kemaler konuşmasında ayrıca, yarışmaya katkı sağlayan juri üyelerine ve katılım gösteren tüm yarışmacılara teşekkür etti.

Sergi açılışında hazır bulunan Cumhuriyet Meclis Başkanı Sibel Siber ise yaptığı konuşmada, trafikteki sorunların sadece devletin üzerine düşenleri yerine getirmesiyle değil birey-devlet işbirliğiyle çözülebileceğine dikkat çekti. Yol güvenliği tam yapılsa, devlet tarafından trafik kuralları tam uygulansa bile, bireylere düşen sorumlulukların yerine getirilmemesi halinde trafikte yine çok canlar kaybedileceğini belirten Siber,  bilinçsizlik, eğitimsizlik ve saygısızlığın trafik kazalarında önemli rol oynadığını vurguladı. Limasol Sigorta ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumunu bu önemli konuya dikkat çektikleri için tebrik eden  Siber, kurdele kesimini gerçekleştirerek sergi açılışını gerçekleştirdi.  

Yarışmada ilk 3 dereceye girenler ise; Birinci - Ayşe Kocaismail eseri: Ağaç yaşken eğilir; ikinci Başar Taşlı – eseri: Herkese yol var ve üçüncü Ebru Derviş – eseri: Keyifli Yarış.

Segileme hakkı kazananlar; Ayşe Kocaismail (Yollar Hepimizin, Rally) , Ebru Derviş (bisiklet yolu bizim, doğada yolculuk), Ayla Atay (Yaya geçidi, Trafik aynası 2) , Başar Taşlı (Acele Etme Ecel Olma, Hayal Olma), Güliz Şık (rakip değiliz), Hasan Karlıtaş  (çarşı dönüşü, Klasik yolu, Farklı yollar), Hüseyin  Çekirdek (güvensiz sürüş), Korman Kocaismail (Yarış Yollarda Değil Pistlerde Yapılır), Mehmetali Karahasan (yavru köpek, Sürü bir, Yayaya saygı), Niyazi Nizam (Kıbrıs Sembolüne Saygı, Mesleğe Saygı), Ramadan Gümüşok ( Yollarda Bizde Varız, Eğitim Şart, Emeğe Saygı), Rifat Şık  (disiplin) ve Cemil Murat  (Yollarda Kardeşlik)

“Yollarda Rakip Değil, Ortağız” yarışmasında Jüri üyeleri, Mehmet Gökyiğit, Yıltan Taşçı, Olga Erbaş, Nuray Akosman, Özlem Kavaz Soykan ve İpek Halim oluşturmuştu