Kültür Dairesi’nin,  25 yıldan bu yana kesintisiz olarak düzenlediği  XXV. Devlet Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları, 14 Aralık 2015 Pazartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde yarışmanın seçici kurul üyeleri Prof. Dr. Güler Ertan, İbrahim Zaman ve İsmail Gökçe ile gerçekleştirilen söyleşi sonrasında açıklandı. 

Seçici kurulun 65 katılımcının 846 fotoğrafı arasından yaptığı seçmeler neticesinde belirlediği sonuçlar, Kültür Dairesi Müdürü Aydan Başkurt tarafından açıklandı. Buna göre Serbest (Siyah/beyaz) kategorisinde Buket Özatay, “Cuban Protestor” isimli fotoğrafıyla Başarı Ödülü’ne ve Atilla Karaderi “Avuca Sığmak” isimli fotoğrafıyla Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Serbest (Renkli) kategorisinde; Üyemiz Lisani Otağ “Mahkum” isimli fotoğrafıyla Başarı Ödülü’ne ve Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit “Stairs” isimli fotoğrafıyla Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

İnsan Yapımı Çevre kategorisinde ise, Kenan Hürdeniz “Walking in Lavender” isimli fotoğrafıyla Başarı Ödülü’ne ve Mustafa Evirgen “Reflection” isimli fotoğrafıyla Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

En çok eseri sergilenen fotoğrafçı ödülüne ise toplam 8 eseri sergileme alan Mustafa Evirgen layık bulunurken;  siyah/beyaz kategorisinde 30, renkli kategorisinde 21, insan yapımı çevre kategorisinde  ise 19 fotoğraf seçici kurul tarafından sergilemeye layık görüldü.
Eserleri sergileme alan katılımcılar ve eserleri ise şöyle sıralandı; 


- Serbest (Siyah/Beyaz)
1. (Başarı Ödülü) Buket Özatay,Cuban “Protestor”
2. (Mansiyon Ödülü) Atilla Karaderi “Avuca Sığmak” 
3. Ahmet Dağbaşı “John Primer”
4. Alev Emre Gürsev “Umuda Bakış”
5. Başar Taşlı “Workers”
6. Buket Özatay, “Echelon”
7. Dağdoğan Sadrazam “Folklor”
8. Doğay Erçağ “Göklerdeyiz”
9. Dolgun Dalgıçoğlu “Dağ”
10. Dolgun Dalgıçoğlu “Gamini 1” 
11. Ediz Tuncel “Hayaletlerin Dansı” 
12. Ediz Tuncel “Heybet” 
13. Ediz Tuncel “Zerafet” 
14. Emel Sefer “Father”
15. FergünUlual “Kuğu”
16. Hasan Bağlar “Big Fish”
17. Hasan Bağlar “The Pianist”
18. Kenan Hürdeniz “Nostalgia”
19. Lisani Otağ “Sessizliğin Dansı”
20. Lisani Otağ “Son”
21. Mehmet Gökyiğit “Copper Master”
22. Mehmet Gökyiğit “Living in Past”
23. Mustafa Evirgen “Ağaç”
24. Mustafa Evirgen “One Way”
25. Mustafa Evirgen “Ozzy”
26. Nilgün Ortaş “Keder”
27. Osman Yüksek “Çöpçüler”
28. Saydam Soy “Endless”
29. Şefik Ormancıoğlu “After Hot Day” 
30. Uygar Erdim “Mysterious”

- Serbest (Renkli) Kategorisi
1. (Başarı Ödülü) Lisani Otağ “Mahkûm” 
2. (Mansiyon Ödülü) Mehmet Gökyiğit “Stairs”
3. Arif İşgüzar “Balerin 3”
4. Atilla Karaderi “Buffavento'dan Güne Veda 2”
5. Başar Taşlı “Dön Dünya”
6. Ebru Derviş “Menguc”
7. Ebru Devriş “Eros”
8. Emel Sefer “Ayşegül”
9. Emel Sefer “Lost in thinking” 
10. Emel Sefer “Mum Işığında” 
11. Emel Sefer “Mutluluk”
12. Hasan Bağlar “Terra del Mangia”
13. Kenan Hürdeniz “Aurora Borealis”
14. Kenan Hürdeniz “Cypriotic Milkyway”
15. Mehmet Gökyiğit “Workers”
16. Mustafa Evirgen “Hurdle”
17. Mustafa Evirgen “LongJump”
18. Mustafa Evirgen “Magnificence”
19. Mustafa Yaşın “Sınav” 
20. Nilgün Ortaş “Rüyalarımdasın”
21. Ramadan Gümüşok “CMC Küçük İskele Gece”

- İnsan Yapımı Çevre Kategorisi
1. (Başarı Ödülü) Kenan Hürdeniz “Walking in Lavender”
2. (Mansiyon Ödülü) Mustafa Evirgen “Reflection”
3. Alev Emre Gürsev “İhtişam”
4. Başar Taşlı “Asırlık Miras”
5. Başar Taşlı “Nesilden Nesile” 
6. Duyal Tüzün “Gece”
7. Hasan Bağlar “Voltage”
8. Hasan Okanlar “Bridge”
9. Kemal Atay “Büyüteç”
10. Kenan Hürdeniz “Double Monstar”
11. Kenan Hürdeniz “Fairy Tale 1”
12. Kenan Hürdeniz “Flowling Life”
13. Mehmet Gökyiğit “Sunrise at Nemrut”
14. Mehmetali Karahasan “İbadet Yerleri”
15. Mustafa Evirgen “LondonEye”
16. Şefik Ormancıoğlu “Arial View” 
17. Tevfik Ulual “Tükenen Sahiller”
18. Uygar Erdim “Çöl Limanı”
19. Uygar Erdim “İnsansız”