Ülkemizin AFIAP ünvanlı ilk Türk fotoğraf sanatçılarından Veysi Soyer, 14 Ocak 2016 Perşembe akşamı Derneğimizde konuk olarak çalışmalarından örnekler sundu ve “fotoğrafta kompozisyon ve felsefe” ile ilgili verdiği bilgiler, üyelerimizden büyük beğeni aldı.

Eski bir FODER üyesi olan Soyer, “constructivism” ve “loneliness” isimli portfolyolarını da üyelerimizle paylaştı.

Bazı kitaplarda yer alan sembollerin, fotoğraf ile olan ilişkierine de değinen sanatçı, özellikle “fotoğrafta altın kural” ve fotoğraf okuma konusuna fotoğrafçıların çok dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yıllar önce FODER dernek binasında birçok sunum yaptığını hatırlatan Soyer, FODER üyelerinin birlik ve beraberliklerinden etkilendiğini, yıllar önce FODER’in çok farklı sıkıntılar yaşamasına rağmen, bugün birçok önemli projeye imza attığını ve ülke fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağladığını söyledi.

Günümüzde fotoğrafın en önemli sanat olduğunu belirten Soyer, FODER’in çalışmalarını yakından takip edip takdir ettiğini  ve FODER üyelerinin sunumuna olan ilgisinden dolayı çok mutlu olduğunu, ilerki dönemlerde de deneyimlerini tekrar Dernek binasında paylaşmak istediğini sözlerine ekledi.

Üyelerimizden gelen birçok soruyu da yanıtlayan Soyer’e, FODER Ailesi olarak fotoğraf çalışmalarında başarılar dileriz.