Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Selman Yıldırım, 22 Ocak 2016 Cuma akşamı Derneğimizde konuk olarak AFAD tarafından düzenlenen “13 Kare Gösteri Yarışması”nda Ödül kazanan sunumları FODER Üyeleri ile paylaştı.

Adana’daki en eski ve en faal fotoğraf derneği olan AFAD, FIAP ve TFSF onaylı Uluslararası fotoğraf yarışmaları da düzenliyor. Selman Yıldırım, AFAD ile ilgili bilgiler verirken, Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit de FODER’in AFAD ile işbirliği ve ortak çalışma yapmak istediğini belirterek, fotoğrafın ortak bir tutku olduğunu ve iki derneğin ilerki süreçte Kıbrıs veya Adana’da bir araya gelebileceğini belirtti.

Selman Yıldırım, FODER Üyelerinin AFAD tarafından düzenlenecek yarışma ve etkinliklerde yer alabilmesi için köprü vazifesi görevini üsleneceğini sözlerine ekleyerek, AFAD’ın Adana Bölgesinde en fazla üyeye sahip ve en faal dernek olduğunu, üyelerine farklı alanlarda eğitimler verildiğini ve çok değerli fotoğraf sanatçılarının AFAD tarafından ağırlandığını söyledi. 13 Kare gösteri yarışmasında derece alan sunumlar çok beğenilirken, 3. AFAD Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında farklı kategorilerde Ödül ve sergileme alan fotoğrafların da gösterimi yapıldı.