FODER Üyeleri, 30 Ocak 2016 Cumartesi günü, Çamlıbel – Koruçam – Sadrazamköy – Kayalar güzergahını kapsayan rotada fotoğraf çekim gezisi düzenlediler.

Oldukça güzel bir havada gerçekleşen fotoğraf çekim gezisinde, ilk  olarak, tarihi Geç Tunç Çağına uzanan Pigades Tapınağı ziyaret edilerek fotoğraflandı. Sabah kahve molası ise, Çamlıbel merkezdeki kahvehanede verildi.

Sabah kahvesi için kahvehanede olanlarla yapılan sohbet sonrası, fotoğraflar çekildi ve Çamlıbelde bulunan ve tadilatta olan Ayios Pantelemion Manastırı fotoğraflandı.

İkinci durak olan Koruçam köyünde verilen serbest zamanda, köy gezilerek fotoğraflar çekildi ve bir sonraki durak olan Kayalar köyüne  hareket edildi. Konuksever köylüler tarafından kahve ikramında bulunulan FODER Üyeleri, köylülerle bol bol sohbet etme ve fotoğraf çekme şansı buldular. Kayalar köyü kayalıklarının da fotoğraflanmasının ardından, dönüş güzergahında Geçitköy Barajı panoramik olarak fotoğraflandı ve bir fotoğraf çekim gezisi daha keyifli bir şekilde noktalandı.

Doğanın uyanması ve yeşillenmesi ile birlikte FODER’in fotoğraf çekim gezileri, önümüzdeki haftalarda farklı güzergahlarda devam edecektir.