FODER, Doğal Güzellikleri Fotoğrafladı

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) üyeleri 23 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirdiği fotoğraf çekim gezisinde Beşparmakların Güney Batısındaki dağ köylerinden olanı Kozanköy, Alemdağ, Akçiçek ve Şirinevler köylerine giderek bölgeyi fotoğrafladı.

Gün, Kuzey Kıbrıs’ın güzel bahar günlerinden biriydi. Doğa yeşile bürünmüştü. Ayrıca baharın müjdecilerinden Kırlangıçlar da çoktan gelmiş ve Yılmazköy’de dört yoldaki, ünlü Hasan Hacı Ali Kahvehanesinin Kuzey çatı aralığına yuvalarını yapmışlardı.

Ağaçlar çiçek açmış narenciye ağaçları tomurcuklanmış, çiçek açmaya başlamıştı. Gezinin ilk durağı olan Kozan’da taş ekmek fırını ziyaret edilip, pişmiş ekmeklerin fırından çıkarılışı fotoğraflandı.

Ardından aynı yol üzerinde bulunan küçük hellim ve nor imalatçısının iş yeri görülüp çalışanlar fotoğraflandı. Köy içerisindeki bir dükkânda yapılan koza, tığ, el işleri görüntülendi. Sokağın birinde eşek üzerindeki sahibi ve yanlarında 25 gün önce doğan sıpasına da rastlandı.

Yeşiller ve sarı papatya tarlaları içerisinde olan, Kozan’ı geride bırakılarak, Şirinevler, Alemdağ, Akçiçek ve köylerini fotoğrafladıktan sonra bu muhteşem gezi sonlandırıldı.