Lapta Belediyesi 4. Fotoğraf Yarışması’na Yine FODER Damgası

Bu yıl 4.sü düzenlenen ve 19 Haziran akşamı açılışı gerçekleştirilen Lapta Belediyesi Fotoğraf Yarışması’na yine Üyelerimizin başarısı damga vurdu.

Açılışında Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Meclis Başkanı Dr. Sibel Siber, , Milletvekili İzlem Gürçağ, Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy ve birçok sanatseverin hazır bulunduğu etkinlikte, sergilenen fotoğraflar büyük beğeni topladı.

Jüri üyeleri  Ozan Sağdıç, Gazi Yüksel ve  Mehmet Adil tarafından önceden yapılan değerlendirme sonucu, Serbest kategoride 43, Lapta Belediyesi sınırları içindeki tarih, kültür ve manzara kategorisinde de 16 eser sergilenmeye layık görülmüştü.

Lapta Belediyesi sınırları içindeki tarih, kültür ve manzara kategorisinde Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit “Cemal Efe” adlı fotoğrafı ile Lapta Belediyesi Ödülü’ne, “Terkedilmiş” adlı fotoğrafı ile de Jüri Özel Ödülü’ne layık görülürken; “Kral ve Ben” adlı fotoğrafı da sergilenmeye layık görüldü.

Dernek Başkan Yardımcımız Tevfik Ulual “Kasvetli manastır”, Üyelerimiz Fatma İnci Taşlı “Anne anlat bana” ve “Kozanköy dağ keçileri”, Ahmet Erhan “Antik” ve “Mavi Kapı” adlı fotoğrafları sergilenmeye layık görüldü.

Serbest kategoride de Üyemiz Berkiye Direk “Can Dostum” adlı fotoğrafı ile Mansiyon Ödülüne, “Hamarat”, “Öptüm” ve “Pozcu” adlı fotoğrafları da sergilemeye layık görüldü. Dernek Başkanımız Mehmet Gökyiğit “Bakış”, “Duvarın Dili”, “ Geçmiş ve gelecek”, “Tezat” ve “Korkusuz”, Dernek Başkan Yardımcımız Tevfik Ulual “Kite surfer”, Yönetim Kurulu Üyemiz Ayşe Gökyiğit “Mostar köprüsü”, “Zor şartlar” ve “ Yaşam mücadelesi”,  adlı fotoğrafı ile sergileme alırken, Üyelerimiz Cemal Okur “Ben ve bizler”, Hüseyin Sayıl “El emeği göz nuru” ve “El emeği göz nuru1”, Mustafa Evirgen “Benim pencerem”, Doğay Erçağ “Güneş kırıkları”, Ebru Derviş de “Refugees” adlı fotoğrafları ile sergileme alarak bir kez daha bizleri gururlandırdılar.