Keyifli Eğitim Sona Erdi

FODER'in Kültür Dairesi katkıları ile 1-4 Kasım 2018 tarihleri arasından gerçekleştirdiği Mimari Fotoğrafçılık Eğitimi sona erdi.

Mehmet Yasa ile gerçekleştirilen eğitim süresince, 1 Kasım 2018 tarihinde FODER Dernek binasında fotoğraf sunumu ve söyleşisi gerçekleştirildi. Oldukça güzel bir katılımla gerçekleşrtirilen etkinlikte, "Güzel İzmir, Kentler ve Mimari ile Tuscany Dream" isimli sunumlarını paylaşan Mehmet Yasa, katılımcılardan gelen soruları da cevaplandırdı.

2 Kasım 2018 Cuma akşamı ise, yoğun bir eğitim sonunda, Mehmet Yasa, mimari fotoğraf ile ilgili örnek fotoğrafları, kullanılan ekipmanları, çekilen fotoğrafların photoshopta işlenmeleri ve mimari fotoğraf çekerklen dikkat edilmesi gereken noktalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaştı. Mimari fotoğraf ile ilgili birçok fotoğraf paylaşan Yasa, Kıbrıs’ta da özellikle tarihi yerlerin fotoğrafçılar açısından çok değerli ve önemli yerler olduğuna vurgu yaptı.

3 Kasım 2018 Cumartesi günü İskele ve Mağusa bölgelerinde, 4 Kasım 2018 tarihinde de Girne, Bellapais ve Esentepe bölgelerinde uygulamalı fotoğraf çekim gezileri düzenlendi. Keyifli ve öğretici 4 günün sonunda değerli bilgilerle donatılan FODER Üyeleri, bu yılki sergi temaları olan “Mimari Fotoğraf” ile ilgili çalışmalarına hız verdiler.