Ergün Emiroğulları Portfolyo

1959 Susuz Baf’da doğdum.  İlk okulu köyümde  ,Orta Okulu Baf ‘da ,Meslek Lisesini Lefke’de  ve Yüksek Okul öğrenimini Ankara’da  görürken ,12 Eylül 1980 öncesi hiçbir diplomaya sahip olamadan yurduma geri döndüm..

1975'den başlayarak Değirmenlik Spor Kulübünde 10 yıl futbol oynadım. O yıllardan itibaren Değirmenlik’ten başlayan ve günümüze kadar devam eden çeşitli sportif,sosyal,kültürel,mesleki ve siyasal birlik,kurum ve kuruluşlarda başkanlık ve yöneticilik yaptım.

1983 Elektrik mesleğim ile birlikte yürüttüğüm gazetecilik ile başlayan fotoğraf sevgisi o yıllardaki fotoğraf yarışmalarına ZENİT marka analog   makine ile çektiğim fotoğraflarla  katıldım. Daha sonra ki yıllarda  kırılan makinenin yerine yenisini al(a)madığım için devam etmedim. Dijitallı yıllar başladığında sadece kompak makinelerle şip-şak fotoğraf çektim.

1985 Değirmenlik Sanat Derneği’ni YOL arkadaşlarım ile birlikte kurduk. 15 yıl yurt içi ve yurtdışında çeşitli sanatsal etkinliklerde bulundum ve  Yönetim Kurulunda çalıştım.

1986’dan sonra mesleğimde tam mesai yapacak şekilde Özel Sektörde maaşlı çalışmaya başladım.

1993 Kendime ait  şirket olan Ertek Elektrik Sistemleri LTD.’i kurdum

1994 Kapanan ,fesh edilen Kıbrıs Türk Elektrik Müteahitleri Birliğini meslektaşlarım ile birlikte yeniden kurduk ve 14 yıl başkanlığını yaptım.

1994-2002 8 yıl Değirmenlik Beldesinde , Belediyesi Meclis Üyeliği yaptım.

2000’li yıllarda ayni zamanda dernek üyesi arkadaşım Sunalp Çelebi’nin teşvikleri ile yeniden fotoğrafçılık sanatına “bu çorbada az da olsa bizim de tuzumuz bulunsun”diye yeni bir heyecan ile başlamış oldum.

2011’de  FODER’ e üye oldum.

2012 Geleneksel FODER sergisine katıldım.

2013 Türkiyede düzenlenen Uluslararası DASK – Doğada Görüntü Avcılığı Yarışmasına katıldım , 3 sergileme aldım.

2014 Ve sonrasında ülkemizi  fotoğrafçılık sanatında  ileriye taşımak her üyenin ve özellikle gençlerimizin görevidir. Katılabildiğim oranda, doğa ve insan sevgisini fotoğraf sanatı ile gençlerimize  sevdirmek ,geçmişden günümüze ve geleceğe  kalıcı  değerler mal etmek için dernek faaliyetlerine katkı koymaya çalışacağım..