Hüseyin Kocaismail Portfolyo

Akıncılar köyünde doğup Akdoğanda büyüyen ve ilk fotoğraf makinemi elime 5 yaşlarında alan birisiyim, küçüklüğümden beri bu sanata gönül vermiş kişilere hayranlık ile bakardım. Bana bu konuda annem ve Hasan dayım öncülük etmiş, annemin profesyonel 35mm kamerasını kırılması riskine rağmen elimden almamışlardır.

Seneler sonra Ramadan dayımın Londra'dan getirdiği bir başka makine ile bir müddet daha filmli makinede fotoğraf çekip dijital dünyaya ilk olarak Sony marka H7 bir makine ile adım attım.

Manuel modlarına uyum sağlamama rağmen merceğin değişememesi ve belli kısıtlamalarından dolayı SLR bir makineye geçmem gerektiğini bilerek makinemi Nikon D60 ile güncelledim. Çeşitli lensler ile kendi başıma fotoğraf çekmeye çalışmış olsam da bu işin daha profesyonel yapılacağı bir yerde olmam gerektiğini biliyordum.

Bu noktada Hasan Dayımın çağrısı ile FODER ile tanıştım. Orada daha önceden bana fotoğraf konusunda yardımcı olan Mehmet GÖKYİĞİT abim desteği ile hemen uyum sağlayarak verilen kursları iyice benimsemeye çalıştım.

Önümüzdeki yıllarda kendimi kompozisyon konusunda dahada geliştirmem gerektiğini düşünerek bu derslere FODER sayesinde devam edecem.