FODER Üyelerinden Kütüphane Haftasına katkı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Kütüphanesi’nin kuruluşunun 50. yılı nedeniyle gerçekleştirilen “Okumak” konulu 'Genç fotoğrafçılar' gezi-atölyesi'ne Dernek Asbaşkanımız Mehmet Gökyiğit, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tevfik Ulual ve Mustafa Evirgen ile Üyemiz Leman Ahmetoğlu eğitmen-fotoğrafçı olarak katkı koydular.

25 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilen fotoğraf çekim gezisinde, FODER'e üye fotoğrafçılar yanında; fotoğrafçılar, Reşat Maner, Ceyhan Özyıldız, Cüneyt Bayram, Özhan Özatay ve Gizem Aksoy da yer aldı. Türk Maarif Koleji, Yakın Doğu Koleji, Atatürk Meslek Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi ve Değirmenlik Lisesi'nden (orta bölümü) fotoğrafçılık kolundaki otuz öğrencinin katıldığı 'Genç fotoğrafçılar' gezi-atölyesi'nde iki saat boyunca Lefkoşa surlariçinde fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Öğrenciler bu etkinlikte, deneyimli fotoğrafçılarla birlikte fotoğraf çekiminde yer alarak bilgilerini pekiştirme ve yeni şeyler öğrenme fırsatı yakaladılar.

26 Mart 2013 tarihinde çekilen fotoğraflardan yapılan seçkiyle oluşturulan bir de fotoğraf sergisi gerçekleştirildi. Sergi Atatürk Kültür Merkezi,Milli Kütüphane'de sanatseverlerle buluştu.

Katılımcı fotoğrafçılara katılım belgeleri Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel tarafından 28 Mart 2013 tarihinde verildi.