"Benim Mesaryam Fotoğraf Yarışması" sonuçları açıklandı: FODER’e iki ödül.

Geçitkale Belediyesi’nin düzenlediği “Benim Mesaryam” temalı Fotoğraf yarışması sonuçlandı. Şeker Bank (Kıbrıs) LTD sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada dereceye girenler adaylara plaketin yanı sıra para ödülü de verilecek. 1’inci 700 TL, 2’inci 500 TL 3’üncü ise 300 TL para ödülü ile ödüllendiriliyor. Öte yandan bir yarışmacı da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmada Ali Can Kabakçı, Gönendere’de çekilen “Çoban” isimli fotoğrafı ile 1’inci, Asbaşkanımız Mehmet Gökyiğit, Alaniçi’nde çekilen “Mesarya’ya Yolculuk” fotoğrafı ile 2’inci ve Ebru Uskan Akaçalı, Balıkesir’de çekilen “Tarhana” fotoğrafı ile 3’üncü oldu. Yönetim Kurulu üyemiz Mustafa Evirgen ise “Balalar” isimli fotoğrafı ile mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmaya katılan fotoğraflar Nisan ayı içerisinde Geçitkale’de sergilenecek.

Geçitkale Belediye Başkanı Dr. Kıvanç Buhara yaptığı açıklamada Belediyenin 1’incisini gerçekleştirdiği fotoğraf yarışmasında çok başarılı eserlerin yarıştığını ve uzman jüri heyetinin fotoğrafları derecelendirmede zorluklar çektiğini kaydetti. Yaşanan bazı sorunlardan dolayı yarışmanın dereceye giren eserlerin açıklanmasının geciktiğini de kaydeden Buhara, Belediye olarak bu yarışmanın geleneksel hale getirilmesini arzuladıklarını kaydetti.

Buhara, Mesarya Bölgesi’nde eksikliği hissedilen kültür & sanat aktivitelerini Belediye olarak artırmayı hedeflediklerini de kaydetti. Buhara, fotoğraf yarışmasının, fotoğraf sanatının belgesellik gücünü kullanarak, bölgenin doğal, tarihi, kültürel güzelliklerinin tanıtımını sağlamayı amaçladığını vurguladı.