FODER’in konuğu bu kez Hasan Hüseyin’di

Dernek Binasındaki etkinlikler kapsamında farklı fotoğraf sanatçılarını ağırlayan FODER, bu kez de reklam ve moda fotoğrafçılığı alanında çalışmalarını sürdüren Kıbrıs’lı fotoğraf sanatçısı Hasan Hüseyin’i ağırladı.

1962 doğumlu sanatçı,  18 yaşında gördüğü fotoğraf ve film eğitiminden sonra, 1990 yılından itibaren çalışmalarını daha çok Türkiye’de sürdürüyor. Türkiye’deki ilk fotoğraf prodüksiyon firmasının sahibi olması da vurgulanması gereken bir detay.

 

Dernek üyelerimizin haricinde fotoğrafseverlerin de ilgi gösterdiği gecede, katılımcılar Hasan Hüseyin’in çalışmalarını yansıtan sunumun izlenmesinin ardından sanatçı ile sohbet edip sorularını yönlendirdiler.

Işığın, kullanılan ekipmanın, fotoğrafı çekilecek kişilerle iletişimin, fotoğrafta detayların önemine özellikle vurgu yapan sanatçı, keyifli geçen gecenin ardından fotoğraf alanında başarılı olmak isteyenlere bazı tavsiyelerde de bulundu.

Hasan Hüseyin, zaman sıkıntısından dolayı genelde deneme çekimi yapmadığını, ayrıca fotoğrafçılık bilgisini geliştirmek için bol bol çekim yapılması gerektiğine vurgu yapan sanatçı, önemli olan bir noktanın da kameraya değil, kaliteli lenslere yatırım yapmanın daha doğru olduğunu belirtti.