FODER’de Etkinlik ve Kutlama Birarada

Perşembe akşamları Dernek binasında fotoğraf alanında çalışmalarını sürdüren farklı konukları ağırlayan FODER’in 2 Mayıs akşamki konuğu, Fotoğraf Sanatçısı Hakan Kaşif oldu. 1992 yılında AFSAD adı ile kurulan derneğin kurucu üyeleri arasında da yer alan Kaşif, yaklaşık 5 yıl süreyle de Derneğin başkanlığını yürütmüş bir isim.

Kuruluş ve ilk yıllardaki Dernek ile ilgili birçok anısını FODER üyeleri ile paylaşan Kaşif, o yıllarda rahmetlik Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Derneğe birçok konuda maddi ve manevi katkısı olduğunu vurguladı.

İlk yıllarda Dernek binasına sahip olunmamasından dolayı farklı zamanlarda farklı mekanlarda toplanılıp fotoğraf sanatına katkı koymaya çalıştıklarını, bu anlamda şimdi FODER üyesi olanların çok şanslı olduğunu belirten Kaşif, FODER’in başarılarını yakından takip ettiğini ve yapılan etkinlik ve çalışmalardan çok keyif aldığını vurguladı.

Yaklaşık 22 dakika süren sunumunun 15 yıllık fotoğraf arşivinden oluştuğunu belirten Kaşif, kullandığı ekipman ve fotoğrafların arşivlenme yöntemleri ile ilgili de bilgi verdi. Oldukça samimi bir atmosferde geçen gecede ise, sunum öncesi, üyelerinin Doğum Günü kutlamalarını Dernek binasında gerçekleştiren FODER’de , bu kez Yönetim Kurulu üyesi Gülnur Tokay’ın Doğum Günü kutlandı. Kendisine yapılan sürpriz karşısında çok duygulanan Tokay, FODER’in bir kez daha ne kadar büyük bir aile olduğunu belirtti.