Hasan Bağlar Fotoğrafçılık Deneyimlerini FODER Üyeleri İle Paylaştı

Ülkemizin değerli fotoğraf sanatçılarından Hasan Bağlar, 30 Mayıs 2013  Perşembe akşamı FODER Dernek binasında gerçekleştirdiği sunumda, özellikle yaban hayatı, kuş ve makro fotoğrafçılık alanındaki çalışmalarını üyelerimizle paylaştı.

Oldukça samimi bir atmosferde gerçekleşen gecede, FODER üyeleri ilgi duydukları alanda sordukları sorularla bilgi paylaşımına gittiler.

2011 Yılındaki National Geographic – Türkiye’nin düzenlediği fotoğraf yarışmasında “insan,doğa ve manzara” kategorisinde “Love Magician - Sevgi Sihirbazı” isimli fotoğrafı ile birincilik ödülüne layık görüldü ve fotoğrafı, National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti.

Özellikle kelebek çekimlerine ilgi duyanların sabah erken saatlerde yollara düşmesi gerektiğini belirten Bağlar, gidilen ngüzergahlarla  ilgili bilgi de verdi.

Fotoğrafla hobi olarak ilgilenmeye başlayan ve zaman içinde bu uğraşı tutkuya dönüşen Hasan Bağlar, “Diyafram 5” adını verdikleri bir grup arkadaşıyla düzenli olarak fotoğraf çekimlerine çıktıklarını ve aynı isimde Kıbrıstaki ilk fotoğraf dergisini çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

FODER ailesi olarak bizler de Hasan Bağlara bol ödüllü günler dileriz.