Lapta Belediyesi Fotoğraf Yarışmasına FODER Damgası

6. Lapta Turizm Festivali” kapsamında düzenlenen “3’üncü Fotoğraf Yarışması Ve Sergisi” açılışı, 20 Haziran 2013 tarihinde Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu tarafından gerçekleştirildi.

Hasan Berkant, Yücel Onurlu, Hikmet Yücel, Salih Mustafa Çizel ve Göksel Onurlu’dan oluşan seçici kurul üyelerinin önceden toplanıp ve  49 yarışmacının katıldığı yarışmada, 238 adet “serbest” konulu ve 134 adet “Lapta Tarih Kültür ve Manzara” konulu fotoğraf arasından kazananları belirledi. Toplam 6 ödülün 4 tanesi, geçen yıl olduğu gibi FODER üyeleri tarafından paylaşıldı.

Buna göre; “Lapta Tarih Kültür ve Manzara” kategorisinde  Mehmet Gökyiğit’e ait “Tepebaşının Çoban Teyzesi’’ isimli fotoğrafa “Başarı Ödülü”, Mustafa Evirgen’e ait “Lapithos 2” isimli fotoğrafa “Jüri Özel Ödülü”, Dağdoğan Sadrazam’ın “Özgür Keçi’’ isimli fotoğrafına ise “Lapta Belediyesi Özel Ödülü” verildi.

Serbest kategoride “Başarı Ödülü”ne “Yalnız Yaşamak’’ isimli fotoğrafı ile Mehmetali Karahasan, “Jüri Özel Ödülü”ne “Çay Saati’’ isimli fotoğrafı ile Hüseyin Sayıl ve “Lapta Belediyesi Özel Ödülü”ne de “Küstüm’’ isimli fotoğrafı ile Neray Oykan laik görüldü.

Toplamda 65 fotoğrafın sergilendiği yarışmada, FODER üyeleri büyük bir başarıya imza atarak 34 sergileme aldı.

Ahmet Erhan (3), Fergün Ulual (4), Mehmet Gökyiğit (4), Ayfer Aslan (1), Altay Sayıl (1), Hüseyin Sayıl (3), Neray Oykan (3), Mustafa Evirgen (7), Gülnur Tokay (1), Hatice Aydın (2), Tevfik Ulual (3) ve Cemal Okur(1) sergileme alan FODER üyeleri oldular. Tüm üyelerimizi kutlar, başarılarının artarak devam etmesini dileriz.