“Çocuk Gözüyle” Fotoğraf Yarışması Başlıyor

KKTC Telsim ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) iş birliğiyle 5 yıldır düzenlenen “Çocuk Gözüyle” fotoğraf yarışması, bu yılki konusu: Çocuk Gözüyle Bir Sevdadır Velespit. Yarışma ile çocukların merak duygularının ve araştırma deneyimlerinin gelişmesi amaçlanırken, velespit teması ile çocuklara bisiklet sevgisini aşılamak.

FODER ile birlikte  çocuk temalı fotoğraf yarışmalarını düzenliyor olmanın, hem fotoğraf sanatını desteklemek hem de seçilen konuların çocuklar üzerinde bir farkındalık yaratması açısından büyük faydalar sağladığını söyleyen KKTC Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar,  bu yıl bisiklet teması ile yarışmayı düzenlediklerini kaydetti. Eskisine oranla bisikletin insanların hayatından uzaklaştığını belirten Tanpınar, “Bir Sevdadır Velespit” konusu ile çocuklara bisiklet sevgisini aşılamak istediklerini ifade etti. Tanpınar, çocukların fotoğraf çekerken velespiti nasıl konumlandırdıklarını, hayatlarının bir parçası olarak mı yoksa bir umut olarak mı gördüklerini, fotoğraflarda göreceklerini söyledi.

Yarışmaya bu yıl da online başvuru ile katılım sağlayabileceğini söyleyen FODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gökyiğit, başvuruların 18 Mart 2019 tarihinde başlayıp  03 Mayıs 2019 tarihine kadar süreceğini belirtti. Her katılımcının yarışmaya en az iki, en fazla dört eser gönderebileceğini ifade eden Gökyiğit, yarışmanın sonuçlarına göre fotoğrafları sergilemeye layık görülen çocuklara önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da FODER tarafından üç haftalık ücretsiz “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” verileceğini söyledi.

Başvurular, http://www.kktctelsim.com/kss sayfasından yapılacak olup, her katılımcı yarışmaya en az iki en fazla dört eser gönderebilecektir.

Çocuklar, İlkokul ve Ortaokul olmak üzere iki ayrı kategoride yarışacaklar. Birincilere Alcatel Pop 4S Cep Telefonu, İkincilere Alcatel Pixi 4 Tablet, Üçüncülere Power Bank hediye edilecek. Yarışmanın Telsim Özel Ödülü ise Samsung Galaxy Camera. Yarışmaya, ilginin büyük olması bekleniyor.