Haktan Okumuşoğlu’ndan Keyifli Sunumlar

Ülkemizin başarılı fotoğraf sanatçılarından Haktan Okumuşoğlu ile 7 Mart 2019 Perşembe akşamı fotoğraf yolculuğuna çıktık. Dernek binamızda saat 19:00’da gerçekleştirilen sunum ve fotoğraf söyleşisine üyelerimizin yanında birçok sanatsever de ilgi gösterdi.

Mr.Mirrorless's Box, Camargue's Angels, The North Magic ve 70 Shades of Europe isimli sunumlarını paylaşan Okumuşoğlu, fotoğrafların çekim yerleri ile ilgili bilgiler yanında, seyahatleri ile ilgili deneyimlerini de paylaştı.

Özellikle Norveç’te aurora çekimleri ile ilgili yaşadığı olumlu ve olumsuz deneyimleri aktarırken, zor koşullar altında bile fotoğraf çekmenin kendisini yıldırmadığını, ulusal ve uluslararası yarışmalarda bu coğrafyada çektiği fotoğrafların çok kabul gördüğünü ve ödül kazandığını belirtti. Fransa’da at çekimleri ile yaşadığı deneyimlerin de kendisi için çok önemli olduğunu, at fotoğraf çekimlerinin  ücrete tabii olduğunu ve kısıtlı bir zamanda bu çekimleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Okumuşoğlu, amacının dünyanın farklı coğrafyalarını ziyaret ederek fotoğraf arşivine yeni kareler eklemek olduğunu söyledi. FODER Ailesi olarak, değerli arkadaşımıza daha nice güzel fotoğraf kareleri dileriz.