Özlem Acaroğlu’nun Sunumlarına Büyük İlgi

Fotoğraf sanatçısı Özlem Acaroğlu’nun 21 Mart 2019 Perşembe akşamı derneğimizde gerçekleştirdiği sunum ve söyleşi büyük ilgi gördü. Eserleri ulusal ve uluslararası sanat fuarlarında sergilenen sanatçı, üniversitelerde ve kültür merkezlerinde söyleşiler ve fotoğraf gösterileri düzenlemekte ve  90’lı yılların başından beri fotoğraf üretmektedir.

2013'ten beri LEE Nötr Yoğunluk Filtreleri ile çalışan Acaroğlu’nun, son beş yıldır devam eden ‘’Ses'sis Zamanlar’’ adlı fotoğraf projesi, ulusal ve uluslararası sanat fuarlarında ve galerilerde sergilenmiştir. Bu pozlamalar  Anadolu'da, Edirne'den Kars'a, kuzeyden güneye doğru üretilen eserlerden derlenmiştir.

Sanatçının çalışmaları 2017 yılında, Foto Fever Art Fair kapsamında, Paris Louvre Müzesi’nde Carrousel du Louvre’da sergilenmiştir.

ND filtreler ile olan zaman yolculuğu, hem yurt içinde hem yurt dışında bir serüven olarak halen devam etmektedir.

2018 yılında, ‘’Ses’sis Zamanlar’’ adlı fotoğraf projesi, ‘’Benim Ustam Zaman’’ başlığı altında, danışmanlığını İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof.Sabri Özaydın’ın yaptığı, aynı Üniversitenin Sinema Tv Bölümü Başkanı,

Dr. Öğretim Üyesi Cüneyt Gök’ün , BAP desteği alan, ‘’İşini Severek Yapanlar’’ adlı projesine konu olmuş ve belgesel olarak çalışılmıştır.

Yıllar içinde birçok kişisel sergi açan, karma sergiler ve sanat fuarlarına  katılan sanatçının fotoğrafları, birçok dergide de yer almıştır. Türkiye’de çeşitli fotoğraf derneklerinde fotoğraf gösterileri de gerçekleştiren ve Derneğimizde de çalışmaları çok beğenilen Acaroğlu’na fotoğraf çalışmalarında başarılar dileriz.