FODER’den Yurtdışı Fotoğraf Çekim Gezisi

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği ( FODER), yeni açılımlarla, faaliyetlerine devam ediyor.

Bilindiği üzere, FODER faaliyetleri arasında sergiler, yarışmalar, eğitimler yanında fotoğraf çekim gezileri de düzenlemekte ve teorik eğitimler çekim gezilerinde yapılan uygulamalarla pekiştirilmektedir.

Genellikle yurt içinde düzenlenen gezilere , yeni bir açılım yapılarak, yurt dışı çekim gezileri de dahil edildi. Bu bağlamda, 26-29 Ekim 2019 tarihlerini kapsayan gezi, Adana, Aladağlar, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a düzenlendi.

Dernek üyelerinin yakından tanıdığı Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) Üyeleri Osman Arsal, Mustafa Şahin ve Eralp Akdal tarafından hazırlanan gezi programı dahilinde farklı güzergahlarda fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi. Çekimler dahilinde, doğa, manzara, yerel yaşam ve kültür  fotoğrafları çekilerek, hem zevkli hem de verimli bir geziye imza atılmış oldu.

Gezinin önemli bir ayrıntısı da, Aladağ Belediye Başkanı Sayın Mustafa Akgedik’in  Aladağ güzergahında üyelerimizle tanışıp, katılımcıları sabah kahvaltısında ağırlaması oldu. Kendisi de bir fotoğraf tutkunu olan Belediye Başkanı, gün boyunca fotoğraf çekimlerinde gruba eşlik etti. Özellikle Aladağ’ın belediye sınırları içinde birçok yerel yaşam fotoğrafı çeken FODER üyeleri, seyir tepesinde de mola vererek muhteşem manzaranın keyfini çıkardılar.

Ziyaret edilen tüm bölgelerde büyük ilgi gören üyelerimiz, Kıbrıs’a güzel anılar ve fotoğraf kareleri ile  döndüler.