Mustafa Müezzinoğlu İle Fotoğrafta Anlam – Perspektif – Derinlik ve Mekan Algısı

Ülkemizin başarılı fotoğraf sanatçılarından Mustafa Müezzinoğlu, 31 Ekim 2019 Perşembe günü derneğimize konuk olup ‘’Fotoğrafta Anlam-Perspektif Derinlik ve Mekân Algısı’’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

“Görsel imgeleri okuyabilmek için, insanın birtakım ön bilgilere ihtiyacı vardır. Dünyaya dair bilgi ve deneyim birikimi arttıkça, görsel imgedeki kodların çözümlenebilmesi de kolaylaşır. Fotoğraf dilini yaratırken de okumaya çalışırken de dünyaya dair bilgi ve deneyim birikiminin önemi inkâr edilemez” dizeleri, etkinlikteki en vurgulayıcı cümleler olarak ortaya çıkarken, Mustafa Müezzinoğlu, fotoğrafın okunabilmesinin, belli başlı yaklaşımlar yardımıyla nasıl gerçekleştirilebileceğine dair bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

Fotoğraf tarihinde iz birakmış önemli fotoğraflar üzerinde  yapılan yorumlar ve açıklamalar, konuların pekişmesi açısından çok etkili oldu.

Oldukça keyifli ve bilgilendirici geçen etkinliğin sonunda, sohbetler yine fotoğraf üzerineydi. Enerjisi, anlatımı ve bilgi birikimi ile etkinliğimize katkı koyan değerli arkadaşımıza, fotoğraf çalışmalarında başarılar dileriz.