Fotoğraf Dernekleri, Çayırova’da Etkinlik Gerçekleştirdi

AKSA Fotofest 2019 kapsamında, yarışmaya katkı koyan Fotoğraf Dernekleri FODER, GİFDER ve FODOS, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü Çayırova’daki Lefkara Evi’nde fotoğraf sunumu ve söyleşisi gerçekleştirdiler.

 Karpaz bölgesinde fotoğrafa ilgi duyanlara açık olarak gerçekleştirilen etkinlikte, önce proje koodinatörü Zekai Altan kısa bir konuşma yaptı ve ardından, sunum ve söyleşiler yapıldı. Derneklerin tanıtımlarına ve fotoğraf alanında yürütülen projelere de değinilirken, ülkenin her yerinden fotoğrafa gönül vermiş birçok kişi olduğu ve böylesine önemli organizasyonların ilerki tarihlerde de tekrarlanacağına vurgu yapıldı.

FODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gökyiğit, GİFDER Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çelikeri ve FODOS Yönetim Kurulu Başkanı Eyup Hüdaverdioğlu, fotoğraf dernekleri olarak bölgelere eğitim desteği de verebileceklerini belirterek, dernek etkinliklerinin tüm fotoğraf severlere açık olduğunu ve Karpaz bölgesindeki kişileri de gerçekleştirdikleri  etkinliklerde aralarında  görmek istediklerini söylediler.