Haberler

TELSİM İLE FODER’İN “ÇOCUK GÖZÜYLE KIBRIS’IN SOKAK OYUNLARI” ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

TELSİM İLE FODER’İN “ÇOCUK GÖZÜYLE KIBRIS’IN SOKAK OYUNLARI” ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

 

Telsim’in Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) ile düzenlediği "Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sokak Oyunları” temalı fotoğraf yarışmasının ödül töreni ve sergisi pandemi koşulları gözetilerek Sarayönü Lefkoşa’da açık havada gerçekleşti. Etkinliğe Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı katıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Telsim Genel Müdürü Cenk Alper ve Foder Başkanı Ramadan Gümüşok’un konuşmalarının ardından, Jüri üyeleri ve dereceye giren çocuklara plaket ve ödülleri takdim edildi.

 

“Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sokak Oyunları” Fotoğraf Yarışması

Telsim ve FODER'in düzenlediği ilkokullar ve ortaokullararası Çocuk Gözüyle Fotoğraf Yarışması başlıyor. "Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sokak Oyunları " konulu fotoğrafını çek, yarışmaya katılarak muhteşem hediyelerden birini kazan!

Son Katılım: 05 Mart 2021 (bu tarih dahil)

Sergi ve Ödül Töreni: Mayıs 2021

 

Ali Yılmaz İle Drone Fotoğrafçılığı

1988 Girne doğumlu olan genç arkadaşımız Ali Yılmaz, 2017 yılından itibaren merak saldığı drone fotoğrafçılığında çektiği birbirinden güzel fotoğraflar ile artık adamızda bu alanda bilinen bir fotoğrafçı. Bizler de FODER olarak 9 Temmuz 2020 Perşembe akşamı dernek binamızda arkadaşımızın çalışmalarına hayran kaldık ve Kuzey Kıbrıs’ın bu denli farklı fotoğraflarını ilk kez gördük.

FODER'in “Hayalin Ötesinde” Temalı Fotoğraf Sergisine Yoğun İlgi

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği’nin (FODER) “Hayalin Ötesinde – Beyond Imagination” temalı fotoğraf sergisi, 21 Temmuz 2020 Salı akşamı Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik ile açıldı.

FODER’in Kültür Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştirdiği serginin açılışını Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy gerçekleştirdi. Her yıl olduğu gibi sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği açılışta yer alan çalışmalar, büyük beğeni aldı.

FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit sergi açılışında gerçekleştirdiği konuşmada, “Hayalin Ötesinde - Beyond Imagination” temalı foroğraf sergisini Mart ayında açmayı planladıklarını ancak Koronavirüs nedeniyle açılışı bugüne ertelemek durumunda kaldıklarını belirtti.

Gökyiğit, Kültür Dairesi’nin katkıları ve sponsorların desteği ile tekrar sanatseverlerin karşısında olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, serginin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Adrenalin Dolu Etkinlik

Pandemi süreci sonrası etkinliklerine kaldığı yerden devam eden FODER, 2 Temmuz 2020 Perşembe akşamı Motorsporları fotoğrafçısı Mustafa Özhakkı’yı konuk etti.

Yerel, ERC Cyprus Rally ve WRC Rally Turkey şampiyonalarında akredite fotoğrafçı olarak bulunan Özhakkı'nın sunumlarındaki birbirinden çarpıcı fotoğraflar büyük beğeni alırken, zaman zaman salonda adrenalinin yükselmesine de neden oldu.