FODER’in düzenlediği Işıkla Yolculuk Sergisi açıldı

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği’nin (FODER) Kültür Dairesi katkıları ile organize ettiği “Işıkla Yolculuk Fotoğraf Sergisi” dün akşam (22 Haziran Salı) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından açıldı.

 

 

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan sergiye yoğun katılım olurken, Lefkoşa Belediye Orkestrası (LBO) bir müzik dinletisi sundu.

 

Tatar: Fotoğrafçılık benim ilgi alanlarım arasında yer almaktadır

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, organizasyonu çok beğendiğini ifade ederek, yoğun katılımın fotoğrafçılığa olan ilginin bir kanıtı olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar, fotoğrafa olan ilgisinden söz ederek, fotoğrafın önemine vurgu yaptı. FODER Yönetim Kurulu’nu organize ettikleri atölye çalışması ve sergi nedeni ile gönülden tebrik eden Cumhurbaşkanı Tatar, böylesi etkinliklere katılmaktan duyduğu memnuniyeti aktardı.

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar FODER’e üyelik başvurusunda bulundu.

Sergi daveti esnasında FODER Yönetim Kurulu tarafından dernek üyeliği teklifi alan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, etkinlikte başvuru formunu doldurarak Başkan Ramadan Gümüşok’ a teslim etti.

 

Gümüşok: Çok değerli fotoğraf sanatçılarının eserlerini sanatseverlerle buluşturmanın kıvancı içerisindeyiz

FODER Başkanı Ramadan Gümüşok ise konuşmasında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın nazik yaklaşımının kendilerini memnun ettiğini belirterek, dernek yönetiminin pandemi koşulları içerisinde yaptığı çalışmaları özetledi.

Serginin oluşum aşamaları konusunda bilgiler veren Gümüşok, çok değerli fotoğraf sanatçılarının eserlerini sanatseverlerle buluşturmanın kıvancı içerisinde olduklarının altını çizdi.

FODER’in KKTC’nin ilk kurulan fotoğrafçılık derneği olduğunu ve kuruluşundan bu güne kadar ciddi gelişim gösterdiğine de vurgu yapan Gümüşok, emekleri geçen eski başkan ve yönetim kurullarına teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

 

Sergi 25 Haziran’a kadar açık olacak

FODER’e üye toplam 36 fotoğraf sanatçısının 123 fotoğrafının yer aldığı sergi, Stüdyo Fotoğrafçılığı ve Etkin Işık Kullanımı Atölyesi’nin çalışmalarının ürünü olarak organize edildi. Sergi 25 Haziran’a kadar sanatseverlere açık olacak.