FODER, DOGAY’a Renk Kattı

Türkiye'nin özgün ve kapsamlı fotoğraf etkinliği. 22. Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması "DOGAY", Tokat Valiliği himayesinde 19-22 Nisan 2019'da Tokat'ta gerçekleştirildi.

Tarihi kalesi, medreseleri, kervansarayları, evleri, sokakları, camileri, Taşhan’ı ve saat kulesi ile eşsiz güzellikteki doğal alanları, dereleri, gölleri, göletleri, kuş cenneti, Kaz Gölü ve yaylaları ile TOKAT bu yıl DOGAY’a ev sahipliği yaptı.

Çekimler, 20-21 Nisan 2019 (Cumartesi-Pazar) Tokat ili sınırları dahilinde yapıldı ve 2 gün boyunca bölgede çektiğimiz ve yarışma masasına raw+jpeg olarak teslim edilen fotoğraflar, jüri üyelerince değerlendirildi ve ödül töreninde Ödül ve sergileme alanlar açıklandı.

Mehmet Gökyiğit, Genel Doğa kategorisinde 3.lük Ödülü, Manzara kategorisinde 2 sergileme ve Tarih kategorisinde 1 sergileme alırken, Ayla Atay da Yerel Yaşam kategorisinde 1 sergileme aldı.

Her yıl olduğu gibi yarışmaya katılan değerli fotoğrafçılarla tekrar birarada olmanın keyfini yaşayan Üyelerimiz, Tokat'tan güzel anılarla ayrıldılar.