FODER’in “Minimal Maraş Sergisi” Açıldı

 

 

 

Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) tarafından Kültür Dairesi katkıları ile Maraş bölgesinde fotoğrafta minimalizim konusunda başlattığı eğitim, atölye ve geziler neticesinde düzenlenen Minimal Maraş sergisi açıldı. FODER’in 34 üyesinin ve eğitmenlerinin toplam 106 fotoğrafın yer aldığı ve AKM Lefkoşa Büyük Sergi Salonundaki serginin açılışına sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

 


 

Dernek Başkanı Ramadan Gümüşok yaptığı açılış konuşmasında serginin oluşması için geçen süreç içerisinde dernek üyeleri ile acı, tatlı çok değerli zamanlar geçirdiklerini, daha iyiyi ve daha güzeli bulmak için yardımlaşarak takım ruhu içerisinde emek verdikleri çalışmalarıyla sanat severlerin  huzurunda olmanın büyük heyecanı içerisinde oloduklarını ifade etti.

As Başkanı Burçin Özkuş ve Zerrin Erdilek unutulmadı

Gümüşok konusmasına “Bu akşam fotoğraf sergimizde olduğu gibi bir yanımız siyah bir yanımız beyaz. Ekip arkadaşlarımızdan As Başkanımız Burçin Özkuş ve değerli üyemiz Zerrin Erdilek’i geçtiğimiz aylarda ne yazık ki ebediyete uğurladık. Sergimizi onların anısına açıyoruz.” diye devam etti. Başkan Gümüşok son olarak sergiye katkıları bulunan Gazimağusa Belediyesi, Kültür Dairesi, Merit Otel Lefkoşa yönetimine ve eğitmenleri Okan Yılmaz, Mustafa Evirgen’e teşekkür ederek birer teşekkür belgesi takdim etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı adına konuşma yapan Başkanlık Koordinatörü Engin Erçelik de sergiyi düzenleyen FODER’e ve sergiye fotoğraf veren üyelere teşekkür ederek serginin Lefkoşa’dan sonra Mağusa'da da açılması için Belediye olarak katkı koyacaklarını kaydetti.

Sergi 7 Temmuz tarihine kadar açık olacak

FODER’in 34 üyesinin ve eğitmenlerinin toplam 106 fotoğrafın yer aldığı sergi; 7 Temmuz 2023 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde AKM Lefkoşa Büyük Sergi Salonunda ziyaret edilebilecek.